Profesionalūs radiacinės saugos sertifikuoti mokymai
Domina radiacinės saugos mokymai, skirti medicinai, odontologams, veterinarijai, o gal – pramonės srityje dirbantiems asmenims? Į individualioje situacijoje aktualius šios kategorijos kursus, reguliariai organizuojamus VšĮ „Mokymų ir konsultavimo biuras“ galite užsiregistruoti, paspaudę žemiau esančią nuorodą arba susiekę mūsų interneto svetainėje nurodytais kontaktais.
Privalomi pradiniai ir periodiniai radiacinės saugos mokymai
Jonizuojanti spinduliuotė, net ir kalbant apie nedidelį kiekį, dėl galimų genetinių struktūrų pažeidimų ir padidėjusios onkologinių susirgimų rizikos yra potencialiai žalinga žmogaus organizmui. Dėl šios priežasties, vadovaujantis LR radiacinės saugos įstatyme įtvirtintomis nuostatomis, pradiniai radiacinės saugos kursai asmenims, atsakingiems už radiacinę saugą įmonėje ar darbuotojams, dirbantiems su jonizuojančios spinduliuotės šaltiniais yra privalomi, prieš šiems pradedant dirbti.
O, remiantis LR sveikatos apsaugos ministro 2011 m. lapkričio 22 d. Nr. V-1001 įsakymu „Dėl privalomojo radiacinės saugos mokymo ir instruktavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ periodiniai radiacinės saugos mokymai, kaip kvalifikacijos tobulinimo priemonė, taikoma asmenims, atsakingiems už radiacinę saugą įmonėje ar patiriantiems apšvitą, turi būti vykdomi ne rečiau nei kas 5 metus.
Kol asmuo neišpildo įstatymiškai numatytos būtinybės dalyvauti privalomuose pradiniuose ar periodiniuose radiacinės saugos mokymuose, tol darbdavys negali leisti jam dirbti.
VšĮ „Mokymų ir konsultavimo biuras“ organizuojami pradiniai ir periodiniai radiacinės saugos mokymai, skirti už radiacinę saugą atsakingiems ar su jonizuojančios spinduliuotės šaltiniais medicinos, odontologijos, veterinarijos, pramonės srityse dirbantiems asmenims, yra parengti pagal atitinkamas, su Radiacinės saugos centru suderintas mokymo programas.
Radiacinės saugos kursai, sudaryti iš teorinės dalies bei praktinių pratybų, dažniausiai vyksta internetu, tačiau kartais organizuojami ir kontaktiniai mokymai auditorijoje. Pabaigus pagal atitinkamą programą parengtus mokymus, yra laikomas egzaminas, kurį sėkmingai išlaikiusiems yra išduodamas atitinkamos formos radiacinės saugos pažymėjimas.
Susisiekite su mumis, jei domina šie mokymai ar kitos mūsų teikiamos paslaugos.
Radiacinės saugos įstatymas
LR radiacinės saugos įstatymas, kaip ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2011 m. lapkričio 22 d. įsakymas Nr. V-1001 „Dėl Radiacinės ir radioaktyviųjų šaltinių fizinės saugos mokymo ir instruktavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ buvo patvirtintas tam, kad būtų užtikrintas Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) ir Europos komisijos rekomendacijų bei reikalavimų dėl radiacinės ir fizinės saugos mokymo Lietuvoje įgyvendinimas.
Radiacinės saugos centras
Radiacinės saugos centras, vadovaujantis Radiacinės saugos įstatyme pateiktu apibrėžimu, tai – reguliuojančioji institucija, kuris vykdo žmonių ir aplinkos apšvitos bei veiklos, išskyrus branduolinės energetikos srities veiklą su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais, reguliuojamąją kontrolę, atliekančią žemiau pateiktas funkcijas:
- dalyvauja formuojant ir įgyvendinant valstybės politiką radiacinės saugos srityje, išskyrus šios politikos įgyvendinimą, vykdant branduolinės energetikos srities veiklą su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais;
- atlieka žmonių apšvitos kaip visuomenės sveikatos rizikos veiksnio stebėseną planuojamose, esamose ir avarinėse apšvitos situacijose;
- pagal kompetenciją atlieka radiologinių avarijų, išskyrus radiologines avarijas branduolinės energetikos objektuose, pavojų ir rizikos analizę, reikalingą valstybiniam gyventojų apsaugos planui branduolinės ar radiologinės avarijos atveju parengti ar pakeisti;
- atlieka kitas šiame įstatyme, kituose teisės aktuose, reglamentuojančiuose radiacinę ir fizinę saugą, nustatytas funkcijas.
Radiacinės saugos mokymų programų turinys yra derinamas su Radiacinės saugos centru. Šios įstaigos interneto svetainėje, be kitos aktualios informacijos, pateiktas ir įstaigų, organizuojančių radiacinės saugos mokymus sąrašą. Tarp jų – ir VšĮ „Mokymų ir konsultavimo biuras“.
Radiacinės saugos mokymai medicinai
VšĮ „Mokymų ir konsultavimo biuras“ organizuojami pradiniai ir periodiniai radiacinės saugos mokymai medicinai yra rengiami pagal žemiau išvardintas, su Radiacinės saugos centru suderintus bei pagal Privalomojo radiacinės saugos mokymo ir instruktavimo tvarkos aprašą, patvirtintą LR sveikatos apsaugos ministro 2011 m. lapkričio 22 d. įsakymu Nr. V-1001 parengtas mokymo programas.
Radiacinės saugos mokymų programos, dirbantiems asmens sveikatos priežiūros įstaigose
Pradinio arba periodinio radiacinės saugos mokymo programos, skirtos apšvitą patiriantiems asmenims, dirbantiems asmens sveikatos priežiūros įstaigose, kuriose yra naudojami jonizuojančiosios spinduliuotės generatoriai rentgeno diagnostikoje.
Norintys dalyvauti šioje mokymo programoje, turi turėti aukštesnįjį išsilavinimą biomedicinos, fizinių arba technologijos mokslų srityje arba iki 1995 metų įgytą specialųjį vidurinį išsilavinimą bei įgytą profesinę kvalifikaciją, kuri atitinka darbo su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais pobūdį.
Pradinio arba periodinio radiacinės saugos mokymo programos, skirtos asmenims, atsakingiems už radiacinę saugą asmens sveikatos priežiūros įstaigose, kuriose yra naudojami jonizuojančiosios spinduliuotės generatoriai rentgeno diagnostikoje.
Norintys dalyvauti šioje mokymo programoje, turi turėti aukštąjį universitetinį išsilavinimą biomedicinos, fizinių, socialinių arba technologijos mokslo studijų srityje.
Radiacinės saugos mokymo programos prekiaujantiems ir montuojantiems jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinius, naudojamus sveikatos priežiūros įstaigose
Pradinio radiacinės saugos mokymo programa, skirta asmenims, kurie yra atsakingų už radiacinę saugą įmonėse, prekiaujančiuose jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais.
Pradinio radiacinės saugos mokymo programa, skirta veiklos vykdytojams, prekiaujantiems jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais, įrašytais į licencijos priedą bei montuojantiems, prižiūrintiems ir remontuojantiems jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinius, kurie yra naudojami sveikatos priežiūros įstaigose.
Atkreipiame dėmesį, jog radiacinės saugos mokymai medicinai, kaip viena iš priemonių, svarbi, siekiant apsaugoti ne tik darbuotojus, dirbančius su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais, bet ir gyventojus bei aplinką, remiantis šią sritį reglamentuojančiais teisės aktais, privalo būti kartojami ne rečiau nei kas 5 metus.
Pradinių 60 valandų trukmės radiacinės saugos kursų medicinai, skirtų asmenims, atsakingiems už radiacinę saugą, kaina – 250 Eur. Po 4 dienas vykusių mokymų, 5-ąją dieną yra laikomas egzaminas žodžiu.
Pradinių 30 valandų trukmės radiacinės saugos kursų medicinai, skirtų asmenims, dirbantiems su jonizuojančios spinduliuotės šaltiniais, kaina – 180 Eur. Po 4 dienas vykusių mokymų, 5-ąją dieną yra laikomas egzaminas žodžiu.
Periodinių 20 valandų trukmės radiacinės saugos mokymų medicinai, skirtų asmenims, atsakingiems už radiacinę saugą ir dirbantiems su jonizuojančios spinduliuotės šaltiniais, kaina – 130 Eur.Po 3 dienas vykusių mokymų, yra laikomas egzaminas, sudarytas iš testo forma pateiktų klausimų.
Baigus radiacinės saugos kursus medicinai ir sėkmingai išlaikius egzaminą yraišduodamas radiacinės saugos pažymėjimas.
Radiacinės saugos kursai odontologams
VšĮ „Mokymų ir konsultavimo biuras“organizuojami radiacinės saugos kursai odontologams, vadovaujantisPrivalomojo radiacinės saugos mokymo ir instruktavimo tvarkos aprašu, patvirtinto LR sveikatos apsaugos ministro 2011 m. lapkričio 22 d. įsakymu Nr. V-1001yra vykdomi pagal žemiau pateiktas mokymo programas.
Pradinio arba periodinio radiacinės saugos mokymo programa, skirta apšvitą patiriantiems darbuotojams, dirbantiems asmens sveikatos priežiūros įstaigose, kuriose naudojami dantų rentgeno diagnostikos aparatai.
Norintys dalyvauti šioje mokymo programoje, turi turėti biomedicinos, fizinių, socialinių arba technologijos mokslų studijų srities aukštesnįjį arba iki 1995 metų įgytas specialųjį vidurinį išsilavinimą ir įgytą profesinę kvalifikaciją, kuri atitinka darbo su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais pobūdį.
Pradinio arba periodinio radiacinės saugos mokymo programa, skirta asmenims, atsakingiems už radiacinę saugą asmens sveikatos priežiūros įstaigose, kuriose naudojami dantų rentgeno diagnostikos aparatai.
Norintys dalyvauti šioje mokymo programoje, turi turėti aukštąjį universitetinį išsilavinimą biomedicinos, fizinių arba socialinių mokslų studijų srityje.
Pradinių20 valandų trukmės radiacinės saugos kursų odontologams, skirtų asmenims, atsakingiems už radiacinę saugą, kaina – 150 Eur. Po 2 dienas vykusių mokymų, 3-iąją dieną yra laikomas egzaminas žodžiu.
Pradinių 14 valandų trukmės radiacinės saugos kursų odontologams, skirtų asmenims, dirbantiems su jonizuojančios spinduliuotės šaltiniais, kaina – 150 Eur. Po 2 dienas vykusių mokymų, 3-iąją dieną yra laikomas egzaminas žodžiu.
Periodinių 8 valandų trukmės radiacinės saugos mokymų odontologams, skirtų asmenims, atsakingiems už radiacinę saugą ir dirbantiems su jonizuojančios spinduliuotės šaltiniais, kaina – 110 Eur. Mokymai vyksta 1 dieną, tačiau, dalyviui išreiškus pageidavimą, yra galimybė prisijungti ir į antrąją mokymų dieną. 3-iąją dieną yra laikomas egzaminas, sudarytas iš testo forma pateiktų klausimų.
Baigus radiacinės saugos kursus ir sėkmingai išlaikius egzaminą, mokymui dalyviui yra išduodamas radiacinės saugos pažymėjimas. Atkreipiame dėmesį, jog ne rečiau nei kas 5 metus yra privaloma dalyvauti periodiniuose radiacinės saugos kursuose, parengtuose pagal atitinkamą radiacinės saugos programą.
Radiacinės saugos mokymai pramonei
VšĮ „Mokymų ir konsultavimo biuras“ organizuojami privalomi pradiniai ir periodiniai radiacinės saugos mokymai pramonei, skirti asmenims, dirbantiems su radioaktyviais šaltiniais arba atsakingiems už radiacinę saugą, yra vykdomi pagal atitinkamus teisės aktus parengtus ir su Radiacijos centru suderintas, žemiau išvardintas mokymo programas.
Radiacinės saugos mokymo programos dirbantiems nemedicininės paskirties objektuose, naudojančiuose uždaruosius radioaktyviuosius šaltinius
Pradinio arba periodinio radiacinės saugos mokymo programos, skirtos asmenims, atsakingiems už radiacinę saugą nemedicininės paskirties objektuose, kuriuose yra naudojami III-V pavojingumo kategorijos uždarieji radioaktyvieji šaltiniai.
Norintys dalyvauti šioje mokymo programoje, turi turėti ne žemesnį kaip aukštąjį neuniversitetinį arba iki 2006 metų įgytą aukštesnįjį arba iki 1995 metų įgytą specialųjį vidurinį išsilavinimą ir įgytą profesinę, darbo pobūdį atitinkančią kvalifikaciją.
Pradinio arba periodinio radiacinės saugos mokymo programos, skirtos apšvitą patiriantiems darbuotojams, dirbantiems nemedicininės paskirties objektuose, kuriuose yra naudojami III-V pavojingumo kategorijos uždarieji radioaktyvieji šaltiniai.
Norintiems dalyvauti šioje mokymo programoje yra keliamas minimalus vidurinio išsilavinimo reikalavimas ir turima profesinė kvalifikacija, atitinkanti darbo su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais pobūdį.
Radiacinės saugos mokymo programos metalo laužo ir atliekų supirkėjams
Pradinio arba periodinio radiacinės saugos mokymo programos, skirtos netauriųjų metalų laužo ir atliekų supirkimo, rūšiavimo ir perdirbimo vietų asmenims, kurių darbas susijęs su paliktųjų radioaktyviųjų šaltinių ir radioaktyviosiomis medžiagomis užterštų objektų aptikimu.
Norintys dalyvauti šioje mokymo programoje, turi turėti ne mažesnį nei pagrindinį išsilavinimą ir būti ne jaunesni kaip 18 metų.
Pradinio arba periodinio radiacinės saugos mokymo programos, skirtos netauriųjų metalų laužo ir atliekų supirkimo, rūšiavimo ir perdirbimo vietų vadovams ar jų įgaliotiems asmenims, taip pat – ir kitiems asmenims, kurių darbas yra susijęs su paliktųjų radioaktyviųjų šaltinių ir radioaktyviosiomis medžiagomis užterštų objektų aptikimu.
Norintys dalyvauti šioje mokymo programoje, turi turėti ne mažesnį nei pagrindinį išsilavinimą ir būti ne jaunesni kaip 18 metų.
Pradinių60 valandų trukmės radiacinės saugos mokymų pramonei, skirtų asmenims, atsakingiems už radiacinę saugą, kaina – 250 Eur. Po 4 dienas vykusių mokymų, 5-tąją dieną yra laikomas egzaminas žodžiu.
Pradinių 30 valandų trukmės radiacinės saugos mokymų pramonei, skirtų asmenims, dirbantiems su jonizuojančios spinduliuotės šaltiniais, kaina – 180 Eur. Po 3 dienas vykusių mokymų, 4-tąją dieną yra laikomas egzaminas žodžiu.
Periodinių 20 valandų trukmės radiacinės saugos mokymų pramonei, skirtų asmenims, atsakingiems už radiacinę saugą ir dirbantiems su jonizuojančios spinduliuotės šaltiniais, kaina – 130 Eur. Po 3 dienas vykusių mokymų, 4-tąją dieną yra laikomas egzaminas, sudarytas iš testo forma pateiktų klausimų.
Baigus radiacinės saugos kursus ir sėkmingai išlaikius egzaminą, yra išduodamas radiacinės saugos pažymėjimas. Pramonės srityje dirbantys už radiacinę saugą atsakingiems ar apšvitą patiriantiems darbuotojams papildomi radiacinės saugos mokymai yra privalomi ne rečiau nei kas 5 metus.
Radiacinės saugos mokymai veterinarijai
Radiacinės saugos mokymai veterinarijai, kuriuos VšĮ „Mokymų ir konsultavimo biuras“ siūlo savo klientams, yra vykdomi pagal mokymo programas, atitinkančias šią sritį reglamentuojančius teisės aktus ir suderintas su Radiacijos centru.
Pradinio arba periodinio radiacinės saugos mokymo programos, skirtos apšvitą patiriantiems asmenims, dirbantiems pas veiklos su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais vykdytojus, savo veikloje naudojančius rentgeno diagnostikos aparatus veterinarijoje.
Norintys dalyvauti šioje mokymo programoje, turi turėti aukštąjį universitetinis išsilavinimą biomedicinos, fizinių arba technologijos mokslų srityje.
Pradinio arba periodinio radiacinės saugos mokymo programos, skirtos asmenims, atsakingiems už radiacinę saugą pas veiklos su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais vykdytojus, savo veikloje naudojančius rentgeno diagnostikos aparatus veterinarijoje.
Norintys dalyvauti šioje mokymo programoje, turi turėti aukštąjį universitetinis išsilavinimą biomedicinos, fizinių arba technologijos mokslų srityje.
Pradinių 60 valandų trukmės radiacinės saugos veterinarijai, skirtų asmenims, atsakingiems už radiacinę saugą, kaina – 250 Eur. Po 3 dienas vykusių mokymų, laikomas egzaminas žodžiu.
Pradinių 30 valandų trukmės radiacinės saugos mokymų veterinarijai, skirtų asmenims, dirbantiems su jonizuojančios spinduliuotės šaltiniais, kaina – 180 Eur. Po 3 dienas vykusių mokymų, laikomas egzaminas žodžiu.
Periodinių 15 valandų trukmės radiacinės saugos mokymų veterinarijai, skirtų asmenims, atsakingiems už radiacinę saugą ir dirbantiems su jonizuojančios spinduliuotės šaltiniais, kaina – 130 Eur. Po 3 dienas vykusių mokymų, laikomas egzaminas, sudarytas iš testo forma pateiktų klausimų.
Veterinarijos srityje dirbantys, apšvitą patiriantys ar už radiacinę saugą atsakingi asmenys ne rečiau nei kas 5 metus turi dalyvauti privalomuose periodiniuose radiacinės saugos mokymuose.